Hiteles kínai nyelvoktatás, kínai nyelvtanfolyamok mindenkinek - ELTE Konfuciusz Intézet, Budapest

ELTE Konfuciusz Intézet, Budapest

   1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F., I.16.    Tel: (36)-(1)-411-6597

                           ELTE Confucius Institute    youttube.com    Kínai enciklopédia

Hoppál Krisztina Kinga Bolyai-plakettet vehetett át

2024. szeptember 19.

Ahogy arról az ELTE BTK honlapja beszámol, szeptember 19-én Hoppál Krisztina Kinga, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának kutatója átvehette a Bolyai-plakettet a Magyar Tudományos Akadémia által szervezett Bolyai-napon. Az elismerést a kiemelkedő kutatói teljesítményt nyújtó fiatal tudósoknak ítélik oda. Az idei évben közel 160 fiatal kutató részesült Bolyai János Kutatási Ösztöndíjban, közülük 14 kutató kapta meg a plakettet. A Bolyai-plakett a legmagasabb rangú elismerések közé tartozik a fiatal kutatók számára Magyarországon.

Hoppál Krisztina egyúttal az ELTE Római Világ és a Távol-Kelet Kutatócsoport tagja is, mely az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Kiválósági Alapjának támogatásával jött létre, és a Konfuciusz Intézet keretein belül működik. Ez az interdiszciplináris projekt az ókori távolsági kapcsolatrendszereket kutatja, különös tekintettel a római világ, Délkelet-Ázsia és Kína közötti összefüggésekre. Célja egy komplex szintézis megalkotása, amely a római vonatkozású régészeti leleteket és az antik, valamint kínai forrásokat integrálja, hogy jobban megérthessük a Római Birodalom és a Távol-Kelet közötti közvetítő hálózatokat.

A Kutatócsoport munkája az ókori Selyemút kommunikációs hálózatainak komplexitását, a közvetítő kultúrák szerepét, valamint a tengeri és szárazföldi útvonalak összefonódásának jelentőségét vizsgálja. A projekt különös figyelmet fordít Vietnám és Dél-Kína római kapcsolataira, a kereskedelmi rendszerek mögötti társadalmi dinamikákra, valamint a Kínában és a római világban kialakult percepciókra.


Hoppál Krisztina életrajza

Hoppál Krisztina 2010-ben római provinciális régészet–népvándorláskor szakirányon végzett az ELTE-n, majd 2016-ban szerzett doktori fokozatot. 2017 és 2022 között az MTA–ELTE–SZTE Selyemút Kutatócsoport segédmunkatársaként dolgozott. A Pekingi Egyetem régészeti tanszékén, az indonéz Semarang Sate Universityn, valamint a MOFA Taiwan Fellowship keretében a tajpeji Academia Sinicán kutatott. 2019-ben elnyerte a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját, valamint 2019-ben és 2022-ben az Innovációs és Technológiai Minisztérium Új Nemzeti Kiválóság Programjának ösztöndíjait. A fenti posztdoktori kutatások befogadó intézménye az Eötvös Loránd Tudományegyetem volt. Kutatási területe a Római Birodalom távol-keleti kapcsolatai, Kína és az indo-maláj szigetvilág régészete, valamint a különböző interkulturális kapcsolatok régészeti aspektusú vizsgálata.


KORÁBBI HÍREK