Hiteles kínai nyelvoktatás, kínai nyelvtanfolyamok mindenkinek - ELTE Konfuciusz Intézet, Budapest

ELTE Konfuciusz Intézet, Budapest

   1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F., I.16.    Tel: (36)-(1)-411-6597

                           ELTE Confucius Institute    youttube.com    Kínai enciklopédia

. .

Bruce Lee-től Shang-Chi-ig, a taoista halhatatlanoktól Yoda mesterig: a kínai harcművészetek világa a ’80-as évek óta szakadatlanul gyakorol mély benyomást a globális popkultúrára, a harcművészeteket Kína egyik legismertebb kulturális exportcikkeként jegyzik a világban.

Kevesen tudják azonban, hogy a köztudatban ősi tradícióként ismert kínai harcművészetek többsége csak a 20. század folyamán nyerte el ma ismert formáját, számos harcművészeti legenda és hagyomány valójában a modern kor terméke. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy Kína ne rendelkezne több száz éves gazdag és érdekfeszítő harcművészeti kultúrával, amely joggal tarthat számot a téma iránt érdeklődők figyelmére.

Somogyi Áron, a kínai harcművészet-történet és hadtörténet kutatója előadásában betekintést nyújt a kínai harcművészetek fejlődésének történetébe, miközben leszámol számos, a területen makacsul rögzült modern mítosszal. Az előadás során választ kaphatunk olyan, a kínai harcművészeti kultúrát meghatározó fontos kérdésekre, mint hogy mi volt a harci kiválóság mércéje a régi Kínában, melyik a legrégebbi kínai harcművészeti hagyomány, ki volt az első ismert kínai harcművész, hogyan viszonyultak a régi kínaiak a fegyveres erőszakhoz és hogy mi köze a taoizmusnak és a buddhizmusnak a harcművészetekhez.

Előadó: Somogyi Áron, sinológus, az ELTE Nyelvtudományi Doktori Iskolájának hallgatója



KORÁBBI HÍREK